onsemi MM5Z7V5T1
Part No.:
MM5Z7V5T1
Description:
DIODE ZENER 7.5V 100MW SOD523
Shipping
MM5Z7V5T1 Information
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
7.5 V
Tolerance:
±6%
Power - Max:
100 mW
Impedance (Max) (Zzt):
15 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
1 µA @ 5 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C