onsemi MM5Z5V1ST1
Part No.:
MM5Z5V1ST1
Manufacturer:
onsemi
Description:
DIODE ZENER 5.1V 200MW SOD523
Shipping
MM5Z5V1ST1 Information
Manufacturer:
onsemi
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
5.1 V
Tolerance:
±2%
Power - Max:
200 mW
Impedance (Max) (Zzt):
60 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
2 µA @ 2 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C