Diotec Semiconductor MM3Z10B-AQ
Part No.:
MM3Z10B-AQ
Manufacturer:
Diotec Semiconductor
Category:
Single Zener Diodes
Package:
SC-90, SOD-323F
Description:
DIODE ZENER 10V 300MW SOD323F
Shipping
MM3Z10B-AQ Information
Manufacturer:
Diotec Semiconductor
Series:
Package/Case:
SC-90, SOD-323F
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
10 V
Tolerance:
±2%
Power - Max:
300 mW
Impedance (Max) (Zzt):
30 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
100 nA @ 7 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
Operating Temperature:
-50°C ~ 150°C (TJ)