Gowanda Electronics MLRF19M753J
Part No.:
MLRF19M753J
Shipping
MLRF19M753J Information
Series:
MLRF19M
Material - Core:
Iron Powder
Inductance:
750 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
83 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
14.4Ohm Max
Q @ Freq:
60 @ 790kHz
Frequency - Self Resonant:
3.3MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
790 kHz
Size / Dimension:
0.190" Dia x 0.440" L (4.83mm x 11.18mm)