Gowanda Electronics MLRF19M273J
Part No.:
MLRF19M273J
Shipping
MLRF19M273J Information
Series:
MLRF19M
Material - Core:
Iron Powder
Inductance:
270 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
110 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
8.2Ohm Max
Q @ Freq:
65 @ 790kHz
Frequency - Self Resonant:
5.6MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
790 kHz
Size / Dimension:
0.190" Dia x 0.440" L (4.83mm x 11.18mm)