Gowanda Electronics MLRF17S330K
Part No.:
MLRF17S330K
Shipping
MLRF17S330K Information
Series:
MLRF17S
Material - Core:
Phenolic
Inductance:
330 nH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
780 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
130mOhm Max
Q @ Freq:
46 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant:
250MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
25 MHz
Size / Dimension:
0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm)