Gowanda Electronics MLRF0805-220JS
Part No.:
MLRF0805-220JS
Package:
0805 (2012 Metric)
Shipping
MLRF0805-220JS Information
Series:
MLRF0805
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Inductance:
220 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
300 mA
DC Resistance (DCR):
1.2Ohm Max
Q @ Freq:
45 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant:
820MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 MHz
Supplier Device Package:
0805
Size / Dimension:
0.095" L x 0.070" W (2.41mm x 1.78mm)
Height - Seated (Max):
0.060" (1.52mm)