Gowanda Electronics MLP22-225L
Part No.:
MLP22-225L
Shipping
MLP22-225L Information
Inductance:
22 mH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
50 mA
Current - Saturation (Isat):
50mA
DC Resistance (DCR):
160Ohm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 130°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.215" Dia x 0.560" L (5.46mm x 14.22mm)