Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | MLI0603-R33-10 |
| Manufacturer | Ferroxcube |
| Series | - |
| Package/Case | 0603 (1608 Metric) |
| Packaging | Bulk |
| Product Status | Active |
| Type | Multilayer |
| Material - Core | Ferrite |
| Inductance | 330 nH |
| Tolerance | ±10% |
| Current Rating (Amps) | 35 mA |
| Current - Saturation (Isat) | - |
| Shielding | Shielded |
| DC Resistance (DCR) | 850mOhm Max |
| Q @ Freq | 30 @ 25MHz |
| Frequency - Self Resonant | 125MHz |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test | 25 MHz |
| Features | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 0603 |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.037" (0.95mm) |
The following parts include "MLI0603-R33-10" in Silicon Labs MLI0603-R33-10.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.