WIMA MKS4J022202D00KD00
Part No.:
MKS4J022202D00KD00
Description:
CAP FILM 0.022UF 10% 630VDC RAD
Shipping
MKS4J022202D00KD00 Information
Capacitance:
0.022 µF
Tolerance:
±10%
Voltage Rating - AC:
400V
Voltage Rating - DC:
630V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.406" L x 0.177" W (10.30mm x 4.50mm)
Height - Seated (Max):
0.374" (9.50mm)
Lead Spacing:
0.295" (7.50mm)