WIMA MKS4J021002B00MC00
Part No.:
MKS4J021002B00MC00
Description:
CAP FILM 10000PF 20% 630VDC RAD
Shipping
MKS4J021002B00MC00 Information
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±20%
Voltage Rating - AC:
400V
Voltage Rating - DC:
630V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.394" L x 0.118" W (10.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):
0.335" (8.50mm)
Lead Spacing:
0.295" (7.50mm)