WIMA MKS4G052207I00MSSD
Part No.:
MKS4G052207I00MSSD
Description:
CAP FILM 22UF 20% 400VDC RADIAL
Shipping
MKS4G052207I00MSSD Information
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage Rating - AC:
200V
Voltage Rating - DC:
400V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
1.634" L x 1.220" W (41.50mm x 31.00mm)
Height - Seated (Max):
1.811" (46.00mm)
Lead Spacing:
1.476" (37.50mm)