WIMA MKS4G024702E00MI00
Part No.:
MKS4G024702E00MI00
Description:
CAP FILM 0.047UF 20% 400VDC RAD
Shipping
MKS4G024702E00MI00 Information
Capacitance:
0.047 µF
Tolerance:
±20%
Voltage Rating - AC:
200V
Voltage Rating - DC:
400V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.406" L x 0.197" W (10.30mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.413" (10.50mm)
Lead Spacing:
0.295" (7.50mm)