WIMA MKS4G021002B00KC00
Part No.:
MKS4G021002B00KC00
Description:
CAP FILM 10000PF 10% 400VDC RAD
Shipping
MKS4G021002B00KC00 Information
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±10%
Voltage Rating - AC:
200V
Voltage Rating - DC:
400V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.394" L x 0.118" W (10.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):
0.335" (8.50mm)
Lead Spacing:
0.295" (7.50mm)