WIMA MKS4F052707G00JSC9
Part No.:
MKS4F052707G00JSC9
Description:
CAP FILM 27UF 5% 250VDC RADIAL
Shipping
MKS4F052707G00JSC9 Information
Capacitance:
27 µF
Tolerance:
±5%
Voltage Rating - AC:
160V
Voltage Rating - DC:
250V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
1.634" L x 0.787" W (41.50mm x 20.00mm)
Height - Seated (Max):
1.555" (39.50mm)
Lead Spacing:
1.476" (37.50mm)