WIMA MKS4F023302B00MF00
Part No.:
MKS4F023302B00MF00
Description:
CAP FILM 0.033UF 20% 250VDC RAD
Shipping
MKS4F023302B00MF00 Information
Capacitance:
0.033 µF
Tolerance:
±20%
Voltage Rating - AC:
160V
Voltage Rating - DC:
250V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.394" L x 0.118" W (10.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):
0.335" (8.50mm)
Lead Spacing:
0.295" (7.50mm)