WIMA MKS4D054707E00MSSD
Part No.:
MKS4D054707E00MSSD
Description:
CAP FILM 47UF 20% 100VDC RADIAL
Shipping
MKS4D054707E00MSSD Information
Capacitance:
47 µF
Tolerance:
±20%
Voltage Rating - AC:
63V
Voltage Rating - DC:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
1.634" L x 0.669" W (41.50mm x 17.00mm)
Height - Seated (Max):
1.142" (29.00mm)
Lead Spacing:
1.476" (37.50mm)