WIMA MKS4D054706I00JSC9
Part No.:
MKS4D054706I00JSC9
Description:
CAP FILM 47UF 5% 100VDC RADIAL
Shipping
MKS4D054706I00JSC9 Information
Capacitance:
47 µF
Tolerance:
±5%
Voltage Rating - AC:
63V
Voltage Rating - DC:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
1.240" L x 0.669" W (31.50mm x 17.00mm)
Height - Seated (Max):
1.358" (34.50mm)
Lead Spacing:
1.083" (27.50mm)