WIMA MKS4D023302A00KI00
Part No.:
MKS4D023302A00KI00
Description:
CAP FILM 0.033UF 10% 100VDC RAD
Shipping
MKS4D023302A00KI00 Information
Capacitance:
0.033 µF
Tolerance:
±10%
Voltage Rating - AC:
63V
Voltage Rating - DC:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.394" L x 0.098" W (10.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.276" (7.00mm)
Lead Spacing:
0.295" (7.50mm)