WIMA MKS4C031503C00MI00
Part No.:
MKS4C031503C00MI00
Description:
CAP FILM 0.15UF 20% 63VDC RADIAL
Shipping
MKS4C031503C00MI00 Information
Capacitance:
0.15 µF
Tolerance:
±20%
Voltage Rating - AC:
40V
Voltage Rating - DC:
63V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.512" L x 0.157" W (13.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max):
0.354" (9.00mm)
Lead Spacing:
0.394" (10.00mm)