WIMA MKS4B054706F00MSSD
Part No.:
MKS4B054706F00MSSD
Description:
CAP FILM 47UF 20% 50VDC RADIAL
Shipping
MKS4B054706F00MSSD Information
Capacitance:
47 µF
Tolerance:
±20%
Voltage Rating - AC:
30V
Voltage Rating - DC:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension:
1.240" L x 0.591" W (31.50mm x 15.00mm)
Height - Seated (Max):
1.024" (26.00mm)
Lead Spacing:
1.083" (27.50mm)