Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MKP385482125JPI2T0
Part No.:
MKP385482125JPI2T0
Description:
CAP FILM 0.82UF 5% 1.25KVDC RAD
Shipping
MKP385482125JPI2T0 Information
Capacitance:
0.82 µF
Tolerance:
±5%
Voltage Rating - AC:
450V
Voltage Rating - DC:
1250V (1.25kV)
Operating Temperature:
-55°C ~ 110°C
Size / Dimension:
1.634" L x 0.630" W (41.50mm x 16.00mm)
Height - Seated (Max):
1.122" (28.50mm)
Lead Spacing:
1.476" (37.50mm)