Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MKP385413250JPP2T0
Part No.:
MKP385413250JPP2T0
Description:
CAP FILM 0.13UF 5% 2.5KVDC RAD
Shipping
MKP385413250JPP2T0 Information
Capacitance:
0.13 µF
Tolerance:
±5%
Voltage Rating - AC:
900V
Voltage Rating - DC:
2500V (2.5kV)
Operating Temperature:
-55°C ~ 110°C
Size / Dimension:
1.634" L x 0.709" W (41.50mm x 18.00mm)
Height - Seated (Max):
1.280" (32.50mm)
Lead Spacing:
1.476" (37.50mm)