Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MKP18424224000
Part No.:
MKP18424224000
Package:
Axial, Can
Description:
CAP FILM 0.22UF 10% 400VAC AXIAL
Shipping
MKP18424224000 Information
Package/Case:
Axial, Can
Capacitance:
0.22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage Rating - AC:
400V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.669" Dia x 1.240" L (17.00mm x 31.50mm)