Delevan MILS1812R-184K
Part No.:
MILS1812R-184K
Description:
FIXED IND 180UH 153MA 8.5OHM SMD
Shipping
MILS1812R-184K Information
Series:
MILS1812R
Inductance:
180 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
153 mA
DC Resistance (DCR):
8.5Ohm Max
Q @ Freq:
40 @ 790kHz
Frequency - Self Resonant:
4.5MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
790 kHz
Size / Dimension:
0.189" L x 0.134" W (4.80mm x 3.40mm)
Height - Seated (Max):
0.134" (3.40mm)