Delevan MILS1812R-183K
Part No.:
MILS1812R-183K
Description:
FIXED IND 18UH 288MA 2.4 OHM SMD
Shipping
MILS1812R-183K Information
Inductance:
18 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
288 mA
DC Resistance (DCR):
2.4Ohm Max
Q @ Freq:
50 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant:
15MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
2.5 MHz
Size / Dimension:
0.189" L x 0.134" W (4.80mm x 3.40mm)
Height - Seated (Max):
0.134" (3.40mm)