Delevan MILS1812R-153K
Part No.:
MILS1812R-153K
Manufacturer:
Delevan
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Description:
FIXED IND 15UH 301MA 2.2 OHM SMD
Shipping
MILS1812R-153K Information
Manufacturer:
Delevan
Series:
MILS1812R
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
15 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
301 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
2.2Ohm Max
Q @ Freq:
50 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant:
18MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
2.5 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.189" L x 0.134" W (4.80mm x 3.40mm)
Height - Seated (Max):
0.134" (3.40mm)