Delevan MILS1812R-152K
Part No.:
MILS1812R-152K
Description:
FIXED IND 1.5UH 706MA 400MOHM SM
Shipping
MILS1812R-152K Information
Series:
MILS1812R
Inductance:
1.5 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
706 mA
DC Resistance (DCR):
400mOhm Max
Q @ Freq:
40 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant:
110MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
7.9 MHz
Size / Dimension:
0.189" L x 0.134" W (4.80mm x 3.40mm)
Height - Seated (Max):
0.134" (3.40mm)