Delevan MILS1812R-123K
Part No.:
MILS1812R-123K
Description:
FIXED IND 12UH 315MA 2 OHM SMD
Shipping
MILS1812R-123K Information
Series:
MILS1812R
Inductance:
12 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
315 mA
DC Resistance (DCR):
2Ohm Max
Q @ Freq:
50 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant:
22MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
2.5 MHz
Size / Dimension:
0.189" L x 0.134" W (4.80mm x 3.40mm)
Height - Seated (Max):
0.134" (3.40mm)