Delevan MILS1812-823K
Part No.:
MILS1812-823K
Description:
FIXED IND 82UH 196MA 5.2 OHM SMD
Shipping
MILS1812-823K Information
Series:
MILS1812
Inductance:
82 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
196 mA
DC Resistance (DCR):
5.2Ohm Max
Q @ Freq:
50 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant:
7.2MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
2.5 MHz
Size / Dimension:
0.189" L x 0.134" W (4.80mm x 3.40mm)
Height - Seated (Max):
0.134" (3.40mm)