Vishay Electro-Films MIC8000BJCMGNHWS
Part No.:
MIC8000BJCMGNHWS
Manufacturer:
Vishay Electro-Films
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
0402 (1005 Metric)
Description:
MIC 5% 50PPM WS
Shipping
MIC8000BJCMGNHWS Information
Manufacturer:
Vishay Electro-Films
Series:
MIC
Package/Case:
0402 (1005 Metric)
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Resistance:
80 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Composition:
Thin Film
Features:
Moisture Resistant
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Ratings:
0402
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
0.012" (0.30mm)