Vishay Electro-Films MIC5320BJCMGNHWS
Part No.:
MIC5320BJCMGNHWS
Description:
MIC 5% 50PPM WS
Shipping
MIC5320BJCMGNHWS Information
Resistance:
53.2 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Features:
Moisture Resistant
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
0.012" (0.30mm)