ITT Cannon, LLC MDM-51SCBRM7-F222
Part No.:
MDM-51SCBRM7-F222
Description:
CONN MICRO-D RCPT 51POS R/A SLDR
Shipping
MDM-51SCBRM7-F222 Information
Connector Type:
Receptacle, Female Sockets
Shell Material, Finish:
Aluminum Alloy, Yellow Chromate Plated Cadmium
Current Rating (Amps):
3A
Backset Spacing:
0.130" (3.30mm)