Carling Technologies MD1-B-34-615-1-A15-B-C
Part No.:
MD1-B-34-615-1-A15-B-C
Manufacturer:
Carling Technologies
Category:
Circuit Breakers
Package:
Description:
CIRCUIT BREAKER
Shipping
MD1-B-34-615-1-A15-B-C Information
Manufacturer:
Carling Technologies
Series:
M
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):
15A
Voltage Rating - AC:
250 V
Voltage Rating - DC:
80 V