Panasonic Electronic Components MAZS2400ML
Part No.:
MAZS2400ML
Package:
SC-79, SOD-523
Description:
DIODE ZENER 24V 150MW SSMINI2
Shipping
MAZS2400ML Information
Package/Case:
SC-79, SOD-523
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
24 V
Tolerance:
±3%
Power - Max:
150 mW
Impedance (Max) (Zzt):
100 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
50 nA @ 19 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
1 V @ 10 mA