Panasonic Electronic Components MAZ83600ML
Part No.:
MAZ83600ML
Description:
DIODE ZENER 36V 150MW SMINI2
Shipping
MAZ83600ML Information
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
36 V
Tolerance:
±6%
Power - Max:
150 mW
Impedance (Max) (Zzt):
250 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
50 nA @ 27 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
1 V @ 10 mA