Panasonic Electronic Components MAZ83300ML
Part No.:
MAZ83300ML
Manufacturer:
Panasonic Electronic Components
Category:
Single Zener Diodes
Package:
SC-90, SOD-323F
Description:
DIODE ZENER 33V 150MW SMINI2
Shipping
MAZ83300ML Information
Manufacturer:
Series:
Package/Case:
SC-90, SOD-323F
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
33 V
Tolerance:
±6%
Power - Max:
150 mW
Impedance (Max) (Zzt):
200 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
50 nA @ 25 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
1 V @ 10 mA