Panasonic Electronic Components MAZ81800ML
Part No.:
MAZ81800ML
Description:
DIODE ZENER 18V 150MW SMINI2
Shipping
MAZ81800ML Information
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
18 V
Tolerance:
±6%
Power - Max:
150 mW
Impedance (Max) (Zzt):
60 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
50 nA @ 13 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
1 V @ 10 mA