Panasonic Electronic Components MAZ81600ML
Part No.:
MAZ81600ML
Package:
SC-90, SOD-323F
Description:
DIODE ZENER 16V 150MW SMINI2
Shipping
MAZ81600ML Information
Package/Case:
SC-90, SOD-323F
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
16 V
Tolerance:
±6%
Power - Max:
150 mW
Impedance (Max) (Zzt):
50 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
50 nA @ 12 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
1 V @ 10 mA