Panasonic Electronic Components MAZ81200ML
Part No.:
MAZ81200ML
Description:
DIODE ZENER 12V 150MW SMINI2
Shipping
MAZ81200ML Information
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
12 V
Tolerance:
±5%
Power - Max:
150 mW
Impedance (Max) (Zzt):
30 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
50 nA @ 9 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
1 V @ 10 mA