Panasonic Electronic Components MAZ81100ML
Part No.:
MAZ81100ML
Description:
DIODE ZENER 11V 150MW SMINI2
Shipping
MAZ81100ML Information
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
11 V
Tolerance:
±5%
Power - Max:
150 mW
Impedance (Max) (Zzt):
30 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
50 nA @ 8 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
1 V @ 10 mA