Panasonic Electronic Components MAZ33000ML
Part No.:
MAZ33000ML
Manufacturer:
Panasonic Electronic Components
Category:
Single Zener Diodes
Package:
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Description:
DIODE ZENER 30V 200MW MINI3
Shipping
MAZ33000ML Information
Manufacturer:
Series:
Package/Case:
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
30 V
Tolerance:
±7%
Power - Max:
200 mW
Impedance (Max) (Zzt):
80 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
50 nA @ 21 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 mA