Panasonic Electronic Components MAZ32700ML
Part No.:
MAZ32700ML
Description:
DIODE ZENER 27V 200MW MINI3
Shipping
MAZ32700ML Information
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
27 V
Tolerance:
±7%
Power - Max:
200 mW
Impedance (Max) (Zzt):
80 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
50 nA @ 19 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 mA