Panasonic Electronic Components MAZ32400ML
Part No.:
MAZ32400ML
Description:
DIODE ZENER 24V 200MW MINI3
Shipping
MAZ32400ML Information
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
24 V
Tolerance:
±6%
Power - Max:
200 mW
Impedance (Max) (Zzt):
70 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
50 nA @ 17 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 mA