Panasonic Electronic Components MAZ31800ML
Part No.:
MAZ31800ML
Description:
DIODE ZENER 18V 200MW MINI3
Shipping
MAZ31800ML Information
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
18 V
Tolerance:
±6%
Power - Max:
200 mW
Impedance (Max) (Zzt):
45 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
50 nA @ 13 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 mA