Panasonic Electronic Components MAZ31500ML
Part No.:
MAZ31500ML
Description:
DIODE ZENER 15V 200MW MINI3
Shipping
MAZ31500ML Information
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
15 V
Tolerance:
±6%
Power - Max:
200 mW
Impedance (Max) (Zzt):
30 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
50 nA @ 10 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 mA