Panasonic Electronic Components MAZ31400ML
Part No.:
MAZ31400ML
Description:
DIODE ZENER 14V 200MW MINI3
Shipping
MAZ31400ML Information
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
14 V
Tolerance:
±3%
Power - Max:
200 mW
Impedance (Max) (Zzt):
30 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
100 nA @ 9 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 mA