Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL225722332E3
Part No.:
MAL225722332E3
Description:
CAP ALUM 3300UF 20% 200V SNAP TH
Shipping
MAL225722332E3 Information
Series:
257 PRM-SI
Capacitance:
3300 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
200 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
70mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.:
5000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Ripple Current @ Low Frequency:
5.05 A @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency:
7.07 A @ 10 kHz
Impedance:
60 mOhms
Lead Spacing:
0.394" (10.00mm)
Size / Dimension:
1.378" Dia (35.00mm)
Height - Seated (Max):
2.441" (62.00mm)