Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL216246223E3
Part No.:
MAL216246223E3
Description:
CAP ALUM 22000UF 20% 25V SNAP TH
Shipping
MAL216246223E3 Information
Series:
162 PLL-PW
Packaging:
Bulk
Capacitance:
22000 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
29mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.:
5000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Applications:
General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency:
5.98 A @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency:
Impedance:
21 mOhms
Lead Spacing:
Size / Dimension:
1.575" Dia (40.00mm)
Height - Seated (Max):
1.772" (45.00mm)