Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL212366101E3
Part No.:
MAL212366101E3
Description:
CAP ALUM 100UF 20% 25V AXIAL TH
Shipping
MAL212366101E3 Information
Series:
123 SAL-A
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
100 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
3.2Ohm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.:
20000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Ripple Current @ Low Frequency:
250 mA @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency:
Impedance:
1 Ohms
Lead Spacing:
Size / Dimension:
0.370" Dia x 0.917" L (9.40mm x 23.30mm)